KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14072231

nr 1407 2231

John Bergling

(1868-1933), Sverige

Florens. Signerad, daterad 1921. Akvarell, 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 57x72 cm

John David Bergling, svensk målare, etsare och arkitekt född i Stockholm 1868, död 1933 i Bromma.

Utrop:

500 kr

måndag 5 juli 2021
kl 18:13:50

John Bergling

Läs mer om John Bergling