KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14072231
nr 1407 2231
John Bergling
(1868-1933), Sverige
Florens. Signerad, daterad 1921. Akvarell, 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 57x72 cm
John David Bergling, svensk målare, etsare och arkitekt född i Stockholm 1868, död 1933 i Bromma.
Utrop:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:13:50
John Bergling
Läs mer om John Bergling